Złoty Krążek dla Czerkawskiego

Mariusz Czerkawski został wyróżniony nagrodą “Złotego Krążka”. Nagrodę przyznają dziennikarze TVP Sport, Magazynu Hokej oraz portalu Sport24.pl – organizatora plebiscytu.

Najlepszym polskim zawodnikiem sezonu 2008/2009 został urodzony we Francji Teddy Da Costa, na co dzień grający w Sosnowieckim Zagłębiu. Najlepszym zagranicznym zawodnikiem został Czech Milan Baranyk z Podhala Nowy Targ. Odkrycie sezonu to Dariusz Gruszka, również zawodnik Podhala.

Czwarty Złoty Krążek trafi do Mariusza Czerkawskiego w uznaniu za całokształt kariery i działalność na rzecz rozwoju hokeja w Polsce. Czerkawski, który swoją karierę rozpoczynał w GKS Tychy, przez wiele lat był zawodnikiem czołowych klubów ligi NHL i najlepszych klubów Europy. Na swoim koncie ma udział w prestiżowym All Star Game oraz Puchar Europy wywalczony z szwedzką drużyną IF Djurgarden.

Złote Krążki trafią do rąk laureatów do końca rozgrywek play-off. Krótkie relacje z wręczenia nagród pokaże TVP SPORT.

W plebiscycie Sport24.pl głosowali kibice, trenerzy, kapitanowie drużyn oraz dziennikarze redakcji Sport24.pl, TVP SPORT i “Magazynu Hokej”. Decydujący głos należał do kibiców, ale wybór był jednomyślny, a przewaga zdobywców Złotego Krążka nad zawodnikami na kolejnych pozycjach we wszystkich kategoriach – miażdżąca.

Sport24.pl organizował plebiscyt na najlepszego hokeistę już po raz trzeci. Patronami medialnymi plebiscytu są “Magazyn Hokej” oraz TVP Sport. Sponsorem statuetek Złotego Krążka jest JPA Jockey – Piotr Japoł.

Więcej informacji o plebiscycie na stronie www.hokej.sport24.pl.

Wcześniej w Polsce Mariusz Czerkawski jako zawodnik wygrywał 2 krotnie nagrodę: “Złoty Kij”