Kluby Gymnasion

Gymnasion to pierwsza i – jak do tej pory – największa sieć fitness klubów w Polsce, z wyłącznie polskim kapitałem. Założycielami sieci są znani polscy sportowcy: Mariusz Czerkawski, Ireneusz Wesołowski oraz Jacek Wszoła. Pierwszy Gymnasion powstał w 1999 r. W obecnej chwili sieć liczy dwadzieścia osiem klubów, w tym piętnaście klubów tylko dla kobiet. Oprócz Warszawy ma swoje lokalizacje w Katowicach, Sosnowcu, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Sosnowcu, w Tychach i w Bydgoszczy. Gymnasion swoją nazwą, ideą i wystrojem nawiązują do historii kultury starogreckiej i starożytnych gimnazjonów – miejsc aktywnego kultu ciała a także i umysłu, których stan w równym stopniu odpowiada za naszą kondycję i samopoczucie.

Co znajdziemy w Klubach Gymnasion?

Kluby Gymnasion oferują sale treningowe z kompleksowym sprzętem do ćwiczeń kardio i ćwiczeń siłowych, w tym najnowocześniejsze stanowiska do treningu obwodowego, Easy Line, oraz przestronne sale wraz z szeroką gamą tradycyjnych zajęć aerobikowych (TBC, ABT, BS, Step i in.), a także tanecznych (latin jazz, funky jazz, taniec brzucha, Sexi Class) oraz mentalnych form ćwiczeń (joga, tai-chi, pilates i chi-ball).

Dla amatorów grupowych zajęć kardio stworzona została klasa wioseł, z użyciem ergometrów wioślarskich oraz zajęcia Power Bike – grupowy trening na rowerach stacjonarnych w rytmie specjalnie dobranej muzyki.

Kluby wyposażone zostały w sauny suche, łaźnie parowe, solaria i gabinety masażu. Niektóre z nich oferują opiekę nad dziećmi na czas odbywanych treningów.

Programy specjalne

Uwzględniając zróżnicowane potrzeby swoich klientów, Gymnasion przygotowuje dla nich specjalnie ukierunkowane programy:

GYMNASION RODZINIE, a w nim:

* Forma w ciąży – ogólnopolski program skierowany do przyszłych mam, które chcą aktywnie przygotować się do porodu. Łączy zajęcia ruchowe i działania edukacyjne, konsultowane i prowadzone przez specjalistów.
* Aktywna Mama – zajęcia przygotowane specjalnie dla mam z dziećmi w wieku niemowlęcym. Panie mogą ćwiczyć w obecności i z udziałem swojej pociechy. Program sprzyja powrotowi do formy po porodzie oraz zacieśnieniu więzi pomiędzy matką i dzieckiem.

AKTYWNY SENIOR: propozycja aktywności dla osób starszych w formie specjalnie przygotowanej gimnastyki przy spokojnej muzyce Zajęcia dla Pań i Panów,, łączą cechy rehabilitacji i fitnessu z uwzględnieniem profilaktyki chorób wieku dojrzałego (takich jak: osteoporoza, bóle kręgosłupa, choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe, nadwaga, cukrzyca, choroby układu krążenia i inne) a także z elementami zabawy i relaksu.

Fitness dla Kobiet

Pomysł stworzenia klubów fitness wyłącznie dla płci pięknej zainspirowany został wynikami przeprowadzonych badań dotyczących zapotrzebowań i wymagań kobiet w kategorii fitness. Dla ogromnej ilości z nich bowiem priorytetowe okazało się, poza higieną i profesjonalizmem trenerów, poczucie intymności i komfortu psychicznego. Gymnasiony dla kobiet to miejsca, gdzie – oprócz regularnych zajęć – odbywają się cyklicznie tzw. Babskie Imprezy w formie warsztatów tańca i innych ciekawych form ruchu. Eventy te nie tylko dają możliwość zapoznania się z nowościami ale też integrują uczestniczki warsztatów i stwarzają możliwości do nawiązania kontaktów.

Rozwój sieci

W 2009 roku Gymnasion planuje dalszy intensywny rozwój. Do końca roku powstaną kolejne nowe lokalizacje, a wśród nich zarówno kluby koedukacyjne jak i Fitness dla kobiet.

Rozwój sieci związany jest też z planowanym wejściem spółki na giełdę.