Finał Czerkawski Cup 2018 już za nami

Rywalizacja, emocje, radość towarzyszyły Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym

Tak można opisać Finał Ogólnopolskiego Turnieju Mni Hokeja na Lodzie – Czerkawski Cup  na Zimowym Narodowym 2018, który odbył się w dniu 5 marca 2018 na PGE Narodowym w ramach Projektu Zimowy Narodowy. Na imprezę przyjechało 9 drużyn z całej Polski, którzy w wielki finał walczyli w tracie zeszłorocznych kwalifikacji.

Emocje towarzyszyły zawodnikom, trenerom i towarzyszącym dzieciom kibicom już od wejścia na płytę Stadionu. Potem był jeszcze goręcej, co można było zobaczyć na trybunach. Impreza miała częściowo otwarty charakter dzięki czemu goście z zewnątrz mogli zobaczyć zarówno rundę kwalifikacyjną, jak i finałowe mecze. Publiczność dopisała, a w całe imprezie wzięło udział ponad 400 osób.

Honorowi goście

Prestiżu imprezie dodała wizyta Ministra Sportu i Turystyki, Pana Witolda Bańki, który spotkał się z organizatorami i zawodnikami w czasie rundy kwalifikacyjnej. Ceremonię rozdania nagród uświetnił natomiast Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który był również Patronem Honorowym Turnieju – Pana Andrzeja Kraśnickiego. W różnych momentach wydarzenie odwiedzali przedstawiciele Patronów i Sponsorów Turnieju.  Na imprezie pojawili się również przedstawiciele lokalnych i ogólnopolskich mediów.

Wielcy zwycięzcy

Zwycięzcą IV edycji Czerkawski Cup 2018 została drużyna ŁKH Łódź . Drugie miejsce zajęła drużyna JKH GKS Jastrzębie , a trzecie UKH Unia Oświęcim. Miejsca w kolejności od 4-go do 9-go zajęły: MOSM Tychy, KH Legia Warszawa, MMKS Podhale Nowy Targ, UKS Olivia 17 Gdańsk I, MUKS Orlik Opole, MKS Cracovia Kraków. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zdobywcy miejsc na podium – puchary.

Najlepszym strzelcem Turnieju został Oliwer Kowalczyk z ŁKH Łódź, który zdobył 8 bramek dla swojej drużyn. Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Jakub Czyż z JKH GKS Jastrzębi. Najlepszym bramkarzem Turnieju został Petr Hrdina Pz ŁKH Łódź. Cała trójka otrzymała puchary, nagrody rzeczowe oraz bon w wysokości 1600zł do wykorzystania na Camp Hokejowy w Szkole Hokejowej Zientary.

Turniej współfinansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a jego głównym Partnerem był PGE Narodowym. Wyniki poszczególnych meczów można zobaczyć na stronie Stowarzyszenia Sport 7. Zdjęcia z imprezy dostępne są na profilu społecznościowym Sport 7