Finał mistrzostw świata w golfie, Malezja

Mariusz w finale mistrzostw świata w golfa amatorów Malezja

W sierpniu 2017 w Binowie (koło Szczecina) zakończył się krajowy finał rozgrywek World Amateur Golfers Championship. Spośród uczestników wyłoniona została siódemka zawodników reprezentujących Polskę w finale mistrzostw świata w golfie amatorów, który w 2017 roku odbywa się w Malezji. W kategorii WAGI, w grupie HCP 0-15 pierwsze miejsce zajął Mariusz Czerkawski.

18 listopada do Kuala Lumpur, oprócz Polaków przyjechali zawodnicy z 34 krajów świata, by zmierzyć się w 2 kategoriach WAGI i WAGC oraz różnych grupach HCP.  Światowy finał World Amateur Golfers Championship zapowiadał się bardzo emocjonująco, z grą na 4 polach golfowych: The Mines Resort & Golf Club, Sungai Long Golf & Country Club, Kota Permai Lang Golf & CC oraz The Mines Resort & Golf Club.

Po dwóch dniach rozgrzewki i zapoznawania się z polami, we wtorek 21 listopada rozpoczął się pierwszy dzień turnieju. Już w środę wiadomo było, iż nie ma pewnych zwycięzców, zwłaszcza w najniższej grupie HCP, a finał mistrzostw świata w golfie może zakończyć się niespodzianką. Ostatecznie drużyna z Polski uplasowała się na 11 miejscu (na 35 krajów reprezentowanych), a Mariusz Czerkawski zajął 8 miejsce w swojej grupie HCP z bardzo dobrym wynikiem 309 pkt. W grupie HCP 26-30, pierwsze miejsce w kategorii WAGI zajęła Pani Agnieszka Sabaj z wynikiem 316 pkt.