Charytatywny mecz gwiazd Polska Ukraina

Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy organizuje mecz piłki nożnej gwiazd

29 kwietnia 2012r na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się Mecz Gwiazd sportu i estrady z Polski i Ukrainy. Spotkanie zostało zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy. Dochód ze sprzedaży biletów został przekazany na Dom Dziecka nr 1 w Warszawie oraz Dom Dziecka Maliatko w Kijowie.

Mariusz Czerkawski strzela jedynego gola dla Polaków

W polskiej drużynie wraz z Mariuszem Czerkawskim wystąpili inni sportowcy, m.in piłkarze: Radosław Majdan i reprezentant Polski – Tomasz Iwan. Wśród gwiazd estrady mogliśmy zobaczyć w akcji kompozytora i wokalistę zespołu Feel – Piotra Kupichę, piosenkarza, kompozytora, prezentera telewizyjnego i dziennikarza radiowego – Roberta Janowskiego, rapera – Liber oraz raper i dziennikarz radiowy – Jacka „Mezo” Mejera. Do zespołu dołączyli również dziennikarz sportowy i prezenter telewizyjny – Maciej Kurzajewski oraz aktor –  Marcin Dorociński.

Mecz zakończył się wynikiem 1:3 dla Ukrainy. Jedyną bramkę dla Polski zdobył Mariusz Czerkawski i tym sposobem został pierwszym Polakiem, który strzelił gola na Stadionie Narodowym.

Zobacz Pierwszy polski gol na Stadionie Narodowym!