Mińsk Mazowiecki wygrał Turniej Mistrzowie Białego Orlika

PGE Narodowy po raz kolejny gościł Turniej Mistrzowie Białego Orlika

W dniu 6 marca 2018 r na PGE Narodowym w ramach Zimowego Narodowego odbył się VI Ogólnopolski Turniej Mistrzowie Białego Orlika. W turnieju wzięły udział 24 pięcioosobowe, mieszane drużyny dzieci z klas IV-VI. Celem Turnieju, jak co roku była popularyzacja sporów łyżwiarskich i aktywności fizycznej wśród dzieci.

Amatorska drużyna wywalczyła pierwsze miejsce

O tym, że nie zawsze zwycięzcą turnieju, w którym liczy się technika i szybkość – zostaje drużyna, która na co dzień gra w hokeja i ma do dyspozycji lodowisko dłużej niż przez 3 miesiące w roku świadczy zwycięstwo zespołu Mińska Mazowieckiego. Walka o miejsca na podium była bardzo wyrównana i ostatecznie sekundy decydowały o klasyfikacji. Miejsce drugie zajęła pierwsza drużyna z Dębicy, a trzecie – reprezentanci Elbląga.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medali i kubki. Najlepsi także puchary.

Projekt współfinansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zdjęcia z Turnieju można zobaczyć na naszym profilu Facebook’owym.

Kolejny sukces organizacyjny Stowarzyszenia Sport 7

Dla organizatora i pomysłodawcy imprezy – Stowarzyszenia Sport7  Turniej Mistrzowie Białego Orlika jest jednym z okrętów flagowych projektów popularyzujących aktywność sportową wśród dzieci i sporty zimowe. Oprócz Orlików, Stowarzyszenie organizuje co roku turniej Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym oraz od 2017 rok – Lodomanię. Ten ostatni projekt jest organizowany we współpracy z lokalnymi władzami.  W ramach ślizgawki, znani sportowcy poprzez gry i zabawy na lodzie zachęcają dzieci i młodzież ze szkół podstawowych do jazdy na łyżwach.