Trzecia edycja konkursu Chivas The Venture w Polsce

Mariusz Czerkawski został ambasadorem prestiżowego konkursu Chivas The Venture. Ten międzynarodowy konkurs organizowany w Polsce po raz trzeci, dedykowany jest start-up’om zaangażowanym społecznie. Zwycięzca polskiej edycji będzie reprezentował nasz kraj w światowym finale wiosną 2018 roku, gdzie do podziału jest 1 mln dolarów.

Startupy, które mają wpływ na społeczeństwo to ciekawa i wciąż świeża idea. Jednak rozwój własnego biznesu i dążenie do osiągnięcia sukcesu to niełatwa droga, która często wymaga dużych nakładów finansowych. Cieszę się, że powstała inicjatywa, która wspiera młodych ludzi w dążeniu do zmiany świata i życia innych na lepsze. Program Chivas The Venture to tworzenie rzeczywistości biznesowej, która nie zaspokaja jedynie chęci osiągnięcia korzyści finansowych. Ci przedsiębiorcy są dużo bardziej świadomi społecznie. Osiąganie sukcesu, a przy tym dbanie o dobro innych – właśnie to przekonało mnie do wzięcia udziału w tej inicjatywie” – mówi Czerkawski

Chociaż Chivas The Venture ma status konkursu, Prezes Pernod Ricard – Alexander Ricard, przedstawiciel organizatora konkursu mówi o nim „Chivas Venture to nie jest konkurs. To zachęta do działania. Nie ważne kim jesteśmy i co robimy na co dzień, wszyscy mamy swój wkład w budowaniu lepszego jutra„. Trudno się z tym nie zgodzić, bowiem laury w poprzednich edycjach zbierały firmy, o których można powiedzieć, iż oferowały rozwiązania zmieniające świat na lepszy.  

Rola mentora i jurora w prospołecznym konkursie jest bliska dotychczasowej działalności sportowca, który często wykorzystuje swoją popularność i autorytet do wspierania potrzebujących. Mariusz jest Prezesem i założycielem Stowarzyszenia Sport7, które od 2011 roku aktywizuje dzieci i młodzież do uprawiania sportu organizując min turniej Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym. Oprócz działalności w stowarzyszeniu, nasza gwiazda NHL angażuje się w różnorodne akcje społeczne i charytatywne, jak „Szlachetna Paczka”, „Powiedz tak transplantologii”, „Krewniacy”, „Czerwone – Stój, Zielone – Idź!”, czy „SOS wioski dziecięce”.

W Polskim jury, oprócz Mariusza Czerkawskiego zasiądą autorytety ze świata biznesu i środowiska startupowego. Kapituła programu już w grudniu wyłoni półfinalistów, którzy na początku 2018 roku wezmą udział w cyklu warsztatów mentorskich, przygotowanych przez ekspertów z dziedziny biznesu.